| Model Number | VIO50V |
|---|---|
| Size | OEM Dimensions |
| Warranty Time | 1 Year |
| Stock | Yes |
| Technique | Forging |
| Width | 400mm Or 16" |
|---|---|
| Pitch | 86mm |
| Links | 52 Links |
| Abrasion Resistance | High |
| Flexibility | High |
| Product Name | ID2076 Front Idler For John Deere CTL Undercarriage Spare Component |
|---|---|
| Material | 50Mn |
| Warranty | 1 Year |
| Condition | 100% New |
| Type | CTL Undercarriage Part |
| Product Name | 37C-22-11841 For Komatsu Rear Idler CTL Undercarriage Spare Parts |
|---|---|
| Material | 50Mn |
| Warranty | 1 Year |
| Condition | 100% New |
| Type | CTL Undercarriage Part |
| Product Name | Volvo ABG 5820 Support Roller Asphalt Paver Chassis Accessories |
|---|---|
| Surface Hardness | HRC52-58 |
| Durability | High |
| Resistance | Corrosion And Wear Resistant |
| Performance | Enhances Machine Performance |
| Name | Track Tensioner Assy For Bobcat 341D Mini Digger Chassis Frame |
|---|---|
| Keyword | Track Adjuster Assy / Tession Cylinder |
| Size | Follow OEM Strictly |
| Condition | New |
| Process | Forging & Casting |
| Name | Track Tensioner Cylinder For Yanmar VIO55-6A Mini Digger Chassis Part |
|---|---|
| Keyword | Track Adjuster Assy / Tession Cylinder |
| Color | Black |
| Material | 45Mn |
| Condition | 100% New Condition |
| Name | Rubber Track For Airman AX08GL-2 Compact Excavator Chassis Parts |
|---|---|
| Material | Natural Rubber |
| Durability | High |
| Abrasion Resistance | High |
| Suface Treatment | Finished |
| Name | 20Y-30-29161XX Track Adjuster Assy For Mini Excavator Chassis Parts |
|---|---|
| Material | Natural Rubber |
| Condition | 100% New |
| Technical | Forging |
| Quality | High |
| Name | 300x52.5Kx76 Rubber Track For Airman AX25-1 Excavator Chassis Parts |
|---|---|
| Color | Black |
| Material | Natural Rubber |
| Specification | 300x52.5Kx76 |
| Condition | 100% New |